[smartslider3 slider=2]

MGR PRZEMYSŁAW PARKITNY

Instruktor unihokeja (od 2005 roku AWF Gdańsk), w grupie założycielskiej (2001 rok) Klubu Sportowego – www.trolik.pl – absolwent studiów dziennych Prawa administracyjnego, specjalizacja: rządowa i administracja w systemie prawa europejskiego oraz Socjologii na Uniwersytecie Opolskim.
Trener unihokeja, mgr administracji oraz mgr politologii i nauk społecznych (ze specjalizacją socjologiczną), absolwent studiów podyplomowych: zarządzania NGO oraz menadżera sportu; uczestnik wielu szkoleń dot. III sektora, w tym m.in. dot. działalności i procedur prawnych w NGO; trener umiejętności miękkich i prawa samorządowego, pisania ofert i rozliczania projektów; zawodowo urzędnik i samorządowiec z wieloletnią praktyką, pierwszy pełnomocnik Prezydenta Miasta Opola ds. współpracy z NGO (2009-2010). Pomysłodawca i inicjator utworzenia Biura Organizacji Pozarządowych w UM Opole, pomysłodawca powstania i koordynator Miejskiego Centrum Organizacji Pozarządowych; obecnie pracownik samorządowy w Centrum Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Opola.
Działacz społeczny.                                                                                                                                                                                Koordynator projektu ASOS 2016 pn.: „Modelowe Rady Seniorów na Opolszczyźnie”, którego celem było podniesienie poziomu zaangażowania społecznego i obywatelskiego osób starszych w woj. opolskim i reprezentatywności ich interesu w polityce lokalnej i regionalnej woj. opolskiego za pomocą tworzenia i profesjonalizacji Rad Seniorskich; zadania w ramach projektu: koordynacja merytoryczna projektu, w tym w zakresie rekrutacji wolontariuszy, nadzór nad funkcjonowaniem CŻ60+, zarządzanie personelem, organizacja pracy w ramach projektu.

Był i jest pomysłodawcą i koordynatorem projektów UE m.in.:
    „Liga Unihokeja Euroregionu Pradziad” (2009-2010),
    „Wycieczki i turnieje dzieci z Euroregionu Pradziad” (2011-2012),
    „Śpiew, tańce i sport dzieci z Jesioników” (2013-2014),
    „Zostanę unihokeistą i zwiedzę Czechy i Polskę”(2015),
    „Młodzi unihokeiści poznają polski i czeski Śląsk” (2017),
    „W unihokej gramy, gramy w całej Europie. Florbal hrou, hrajeme napric Evropou.” (2018-2019),
    „Unihokejowe zawody – treningi hulajnogami” (2020-2021).

Wszystkie projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju  Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa, realizowanych w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013, a ostatni projekt w ramach Funduszu Mikroprojektów  w Euroregionie Pradziad Program INTERREG V-A Republika Czeska – Polska – Przekraczamy Granice 2014-2020.

Za sprawą Przemysława Parkitnego na pogranicze polsko-czeskie sprowadzono sprzęt unihokejowy do wielu szkół w Euroregionie Pradziad za kwotę ponad 300.000 zł po polskiej stronie i za druga taką kwotę po stronie czeskiej. Już setki dzieci dzięki tym projektom rozpoczęło swoją przygodę z unihokejem i obecnie grają w ligach seniorów, juniorów w Polsce i Czechach.

Dzięki projektom gminy i szkoły poznały formę wsparcia w ramach Stowarzyszenia Euroregion Pradziad i teraz systematycznie piszą projekty – dofinansują społeczność lokalną w różnych obszarach współpracy.

Przemysław Parkitny  od 2001 roku do 2020 roku organizuje imprezy sportowe i rekreacyjne dla mieszkańców Opola i Opolszczyzny. Klub, którym zarządza brał lub bierze udział w rozgrywkach ogólnopolskich Polskiego Związku Unihokeja w kategoriach: seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików. W latach 2005-2008 organizował jako jedyny w Polsce Mistrzostwa Polski Unihokeja Domów Dziecka – imprezy masowe w hali widowiskowo-sportowej „Okrąglak”, gdzie przyjeżdżały domy dziecka z całej Polski.

Obecnie wprowadza II stopień profesjonalizacji Klubu, zarząd i trenerzy mają w pełni wgląd w finanse Klubu i dostęp do kont. Sekcje są autonomiczne. W klubie wyłącznie można wpłacać składki na konto, nie można płacić gotówką trenerom. Klub prowadzi księgowy – z odpowiednim stażem i wykształceniem. Klub jest Organizacją Pożytku Publicznego – OPP – co wiąże się z dodatkowymi sprawozdaniami do ministerstwa polityki społecznej. Zapraszamy wszystkich do współpracy ukstrolik@trolik.pl tel. 660740 382.

Uwielbia dania kuchni śląskiej i węgierskiej. Chętnie spaceruje w lesie, jeździ rowerem. Lubi dobre kino, w szczególności filmy Alfonso Cuaróna, Woody Allena, Krzysztofa Kieślowskiego, Juliusza Machulskiego, Marka Koterskiego. Kiedyś był piłkarzem na trawie i na hali, ale w czasie studiów piłkę zamienił na piłeczkę i kija do unihokeja, ponieważ to bardziej intensywny i mniej kontuzjogenny sport. 

 
 
 

 

MGR DOROTA GIZIŃSKA

Od kwietnia 2017 roku trenerka dzieci od 6 do 8 lat w sekcji unihokeja UKS Trolik; w roku 2004 uzyskała tytuł magistra na studiach wyższych Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Tam zdobyła przygotowanie pedagogiczne jak i uprawnienia do prowadzenia gimnastyki korekcyjnej.

Absolwentka Studiów podyplomowych z Odnowy Biologicznej. Ukończyła również kurs wychowawców kolonijnych. Obecnie pracuje jako fizjoterapeutka zarówno z dorosłymi jak i dziećmi.

Kreatywna, pogodna i zorganizowana, sportowy duch, propaguje zdrowy i aktywny tryb życia.

MGR BARTOSZ BIRECKI

Od 2010 roku aktywnie działa i organizuje imprezy sportowo-rekreacyjne. Animator sportu dzieci i młodzieży. W 2013 roku zaszedł z grupą Juniorów Młodszych do turnieju finałowego rozgrywek Mistrzostw Polski Unihokeja. Instruktor Unihokeja.

Absolwent Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii na Politechnice Opolskiej.

Absolwent studiów podyplomowych w Szkole Wyższej im. P.Włodkowica w Płocku, na kierunku Menedżer Sportu. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach na wydziale Wychowania Fizycznego – kierunek Żywienie i Suplementacja Osób Aktywnych Fizycznie.

Uczestnik kursu doszkoleniowego unihokeja organizowanym przez PZUnihokeja.

Facebook
YouTube